ukru
en

Освітній портал Кіровоградської області

 


Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти: звітують регіони

Nov 22, 2013
20 листопада 2013 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти. У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, заступник керівника Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань-керівник управління з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Василь Лукомський, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий. Кіровоградщину представляла делегація позашкільників на чолі з директором департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельзою Лещенко.

Звітуючи про виконання президентських завдань, учасники форуму-керівники обласних органів управління освітою, інформували про заходи збереження та якісного розвитку мережі позашкільних навчальних закладів на місцях, про зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази, удосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів позашкільної освіти.

Особливу увагу учасники форуму приділили питанням доступності позашкільної освіти для дітей сільської місцевості та з особливими потребами. У цьому напрямку особливого значення набуває розвиток позашкільних закладів на базі освітніх округів та створення очно-дистанційних шкіл.
Про стан справ у позашкільній освіті на Кіровоградщині інформувала директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко. Вона відмітила, що загалом усіма формами позашкільної освіти в області охоплено 81,4% від загальної кількості дітей шкільного віку. Серед досягнень у цій царині, Ельза Лещенко виділила збереження 4 профільних обласних позашкільних навчальних закладів.
Окремо директор обласного департаменту освіти згадала і про "парламент дітей" – дана система організації учнівського самоврядування в області діє вже 13 років і дає свої результати – юні парламентарі за свою діяльність отримують відзнаки не лише регіонального, а й всеукраїнського рівня.
Відзначила вона також вагому роль і Малої академії наук України у процесі розвитку позашкільної освіти.
Підсумовуючи теоретичну частину форуму, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко підкреслив, що одне із завдань, яке визначив Глава держави у рамках Року дитячої творчості стосується проведення аудиту та формування чіткої статистики охоплення дітей позашкільною освітою у кожному регіоні.

- Кожна область зробила якусь яскраву дію для розвитку позашкілля, в цьому я переконався особисто. Треба узагальнити увесь досвід і зробити єдину програму розвитку позашкільної освіти, – зазначив він.
Продовжився форум роботою сімох творчих лабораторій, де йшлося про подальші плани виконання президентських соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України», і не лише в плані розвитку позашкільної освіти.